Дома Останати Ракомет Само денес да не го налутиме лудиот Густавсон! (ВИДЕО)

Само денес да не го налутиме лудиот Густавсон! (ВИДЕО)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Постојат играчи кои најдобрите настапи ги прикажуваат во репрезентацијата иако на клупско ниво немаат некој посебен рејтинг.

Еден од нив долгогодишниот голман на Исланд, Бјргвин Пол Густавсон.

33 годишниот чувар на мрежата на дански Скјерн доби три удари во глвата во победата на Исланд над Бахреин, остана на нозете, а потоа беше и избран за играч на натпреварот.

Би било убаво да не го налутиме денес во клучниот натпревар.

https://www.facebook.com/sportschau/videos/2386611988080022/

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Шок во ракометниот свет: Хансен на пауза од ракометот поради голем стрес

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Од данска пристигнув…