Дома Фудбал Германија Салихамиџиќ потврди: Левандовски сака да си замине ова лето

Салихамиџиќ потврди: Левандовски сака да си замине ова лето

Иако од Баерн упорно тврдат дека Левандовски ќе остане во наредната сезона, сепак полскиот напаѓач има друга желба, а тоа го потврди и Хасан Салихамиџиќ.

Во изјава за „Скај Спорт“ Салихамиџиќ истакна дека Левандовски ја одбил понудата за нов договор.

Зборував со Роберт, ме информираше дека не сака да ја прифати понудата за нов фоговор, неговата желба е клубот да го напушти ова лето“, изјави Салихамиџиќ.

Претходно претседателот на Баерн порача дека Левандовски има договор до 2023 година и ќе остане, но со оваа изјава на Салихамиџиќ веројатно и во Баерн полека ќе мораат да ја прифатат ситуација доколку напаѓачот инсистира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…