Дома Фудбал Англија Салах постигнал спектакуларен гол? – За Шеј Гивен поважно е пилешкото! (ВИДЕО)

Салах постигнал спектакуларен гол? – За Шеј Гивен поважно е пилешкото! (ВИДЕО)

0

Спектакуларниот гол на Мохамед Салах беше централно случување во неделната програма од Премиер лигата.

Египќанецот испрати силен удар од далечина кој заврши во мрежата од голот на Челзи за водство од 2:0.

Токму после овој гол на Салах големо внимание привлече реакцијата на пензионираниот голман Шеј Гивен. Пензионираниот ирски голман за потребите на една стручна телевизија ги коментираше случувањата на Островот.

Меѓутоа за Гивен поважно беше да си ја заврши вечерата. Поранешниот голман на Њукасл седеше заедно со легендите на Премиер лигата Јан Рајт и Стивен Мекманаман, двајцата се израдуваа кога Салах погоди за 2:0, додека Гивен продолжи мирно да си јаде, единствено испрати еден остар поглед.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мурињо преговара и конкретен потег би можел да биде направен веќе за викендот

Жозе Мурињо многу брзо би можел да се врати во тренерската работа. Мурињо скоро една годна…