Дома Фудбал Репрезентации Салах: Не одбегнувате и немате време да одговорите…?!

Салах: Не одбегнувате и немате време да одговорите…?!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах не е задоволен од третманот од страна на египетскиот фудбалски сојуз.

Салах во неделата вечерта остави порака на Твитер, која се однесуваше на односот на Египетскиот фудбалски сојуз.

Фантастичниот напаѓач чувствува дека не се почитуваат одредени правила и дека тој всушност нема приватност ниту му е овозможено да ги извршува своите верски и останати обврски за време на настапот на репрезентацијата.

„Нормално е Фудбалскиот сојуз постои да ги реши проблемите на своите играчи така што можат да се чувствуваат пријатно. Но, токму, ова што го гледам е спротивно. Не е нормално пораките и писмата на мојот адвокат да се занемаруваат. Не знам зошто сето ова се случува? Немате време да одговорите?“, пишува Салах.

Неговиот менаџер, потврди дека проблемите на Салах се поврзани со неговиот имиџ и неговата благосостојба, додека се на репрезентативен собир.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Барселона играше пријателски натпревар против Висел Кобе – се беше во знакот на Иниеста 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерите на Висел Кобе и Барселона денес одиграа…