Дома Фудбал Останато Сакаше ли Мурињо со фотографијата стара 10 години да испрати некаква порака? 📸

Сакаше ли Мурињо со фотографијата стара 10 години да испрати некаква порака? 📸

Meнаџерот на Тотенхем Жозе Мурињо се најде во центарот на вниманието поради неговата последна објава на Инстаграм.

Португалскиот стратег објави негова 10 години стара фотографија на која тој е со прекрстени раце. Фотографијата е настаната додека беше тренер на Интер во натпреварот против Сампдорија.

Дисциплинската комисија на Италија тогаш го казни со три натпревари суспензија и 40.000 евра.

Многумина тој негов потег го протолкуваа како порака во која кажува: Можете да ме уапсите и одведете, но мојот тим ќе победи без оглед на тоа како се суди.

Да биде поинтересно Жозе оваа фотографија ја објави после вчерашното реми на неговиот Тотенхем и Њукасл. Португалецот е убеден дека пеналот во последните секунди со кој Њукасл стигна до бод не требаше да биде досуден.

View this post on Instagram

A 10 year old picture

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Малдини по победата против Рома соопшти одлични вести за навивачите на Милан

Ретко кој очекуваше дека после пет кола Милан ќе биде лидер во Серија А и тоа со само два …