Дома Фудбал Италија Савиќ ја воодушевува Италија, а сега доби пофалби и од миленикот на „аѕурите“

Савиќ ја воодушевува Италија, а сега доби пофалби и од миленикот на „аѕурите“

del piero

Лацио има вистински „бисер“ во своите редови, но кога пофалбите ќе стигнат од еден од најголемите фудбалери кои некогаш настапувале во Серија А тогаш сигурно правите нешто неверојатно.

Сергеј Милинковиќ Савиќ игра фантастично оваа сезона во италијанското првенство, пофалби добива од сите страни, а сега воодушевен од настапите на Савиќ остана и големиот Алесандро Дел Пиеро.

„Додавањето до Каиседо при постигнувањето на вториот погодок, беше чиста генијанлост. Тој почуствува што ќе се случи и на фантастичен начин го проигра својот соиграч. Савиќ е неверојатен фудбалер кој би го препорачал на сите“, изјави миленикот на Италија и иконата на Јувентус, Дел Пиеро.

Советите од Дел Пиеро со задоволство би ги послушал и неговиот поранешен клуб, Јувентус, но баш и не им оди во намерата да стигнат до потписот на Сергеј. Понудата која Јувентус ја испрати во текот на летото сега изгледа смешна. Имено, од Лацио потврдија дека одбиле и двојно поголеми понуди.

Од Лацио истакнаа дека Савиќ во овој момент вреди 100 милиои евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Ге…