Дома Фудбал Останато Румениге: Се насмевнав кога видов каков договор имал Меси

Румениге: Се насмевнав кога видов каков договор имал Меси

Иднината на Лионел Меси се уште не е јасна, договорот на Аргентинецот со Барселона завршува на крајот на сезоната и одлуката дали ќе го продолжи ќе ја донесе тогаш.

Најмногу името на Меси се поврзува со ПСЖ и Манчестер Сити, а од Баерн сега и потврдија дека тие немаат намера да влегуваат во трката да го доведат. Првиот човек на Баерн, Карл Хајнц Румениге јасно порача дека тие не се заинтересирани за Меси.

Освен тоа тој проговори и за информациите од астрономскиот договор на Меси кои неодамна беа објавени во јавноста.

„Се насмевнав кога видов каков договор имал Меси во Барселона. Му честитам што успеал да си обезбеди такви астрономски бројки на пет години. Како и да е сега неговата плата ќе биде намалена, без разлика дали ќе остане во Барселона или ќе замине. Јас можам да ви потврдам дека Баерн не е заинтересиран за него и немаме намера да се обидеме да го доведеме“, изјави Румениге.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…