Дома Останати Тенис Рубљев можеше да биде „новиот Ѓоковиќ“, но се воздржа во последен момент ?

Рубљев можеше да биде „новиот Ѓоковиќ“, но се воздржа во последен момент ?

Teнисерот Андреј Рубљев се изнервира во мечот против Данил Медвиедев и во тој момент сакаше бесот да го истури на топчето.

Сепак, Рубљев во последен момент се премисли или можеби се сети што му се случи на Новак Ѓоковиќ пред само неколку дена па се воздржа. Тој тргна да го удри силно топчето, меѓутоа веројатно во тој момент претпостави што може да се случи доколку удри некого без намера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ со коментар за Суперлигата: Не може ли никој да игра освен тие 20 тима?

Основањето на Суперлигата го прокоментира и првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ. Ѓокови…