Дома Трансфер зона Ројс ја изгуби титулата со Борусија, а сега уште еден соиграч испраќа во Баерн Минхен

Ројс ја изгуби титулата со Борусија, а сега уште еден соиграч испраќа во Баерн Минхен


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Според информациите на германските Рафаел Гереиро е пред трансфер во Баерн Минхен.

Гереиро против Мајнц во ремито со кое Борусија остана без титулата го одигра последниот натпревар во дресот на „милионерите“, а сега во солзи се прости од тимот.

Но, без разлика што пушти солзи навивачите нема да му простат ако тој биде уште еден во низата фудбалери кои во изминатите години се пресели од Борусија во големиот ривал.

Информациите се дека преговорите со Баерн се во напредна фаза и се очекува во следните денови тој да се приклучи на баварците.

Интерес за Гереиро покажа и Реал Мадрид, но како што стојат работите тој ќе остане во Германија и како слободен играч ќе го засили Баерн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…