Дома Фудбал Германија Ројс купи пиво за 80.000 фанови: Последната тура е моја🎥

Ројс купи пиво за 80.000 фанови: Последната тура е моја🎥

Борусија Дортмунд се раздели со Марко Ројс, кој го одигра последниот меч на домашен терен и се збогува со навивачите.

Дортмунд вчера победи против Дармштад со 4:0, а меѓу стрелците се запиша и Ројс.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Ројс ги почести сите 80.000 фанови со пиво со порака на прошталниот натпревар.

„Во благодарам за се! Последната тура пиво е на мене”.

Германецот по 12 години ја напушта Борусија, одигра 427 меча за „милионерите“, а притоа постигна 169 голови. Последниот меч ќе го одигра во финалето од Лигата на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …