Дома Фудбал Останато Роналдо со услов до Мендеш: Или овие два клуба, или се разделуваме

Роналдо со услов до Мендеш: Или овие два клуба, или се разделуваме


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Суперагентот Жорж Мендеш, кој повеќе од две децении се грижеше за кариерата на Кристијано Роналдо, од оваа зима повеќе не соработува со Португалецот.

Роналдо овој месец потпиша договор со Ал Наср од Саудиска Арабија, а медиумите откриваат дека токму тоа било причиа за разделбата.

Според „Мундо депортиво“, разделбата на супер агентот и Роналдо се случила кога Мендеш не успеал да го исполни ултиматумот на фудбалерот.

„Челзи или Баерн или ја прекинаме соработката“, му порачал Роналдо.

Освен од Челзи и Баерн, Мендеш доби негативни одговори и од другите клубови на чии врати затропа. Наводно, Роналдо го одбиле во Борусија Дортмунд, Наполи, Реал Мадрид, Пари Сен Жермен, Атлетико Мадрид.

Европските гиганти не беа заинтересирани за Роналдо, па тој се одлучи да ја прифати понудата од Ал-Наср и да стане најплатен фудбалер во историјата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…