Дома Трансфер зона Роналдо размислува за враќање во Реал?

Роналдо размислува за враќање во Реал?

Се погласно се зборува за заминување на Кристиано Роналдо од Јувентус.

Проблем секако се финансиите и во „старата дама“ сакаат да ослободат место за некој друг помлад играч од Португалецот.

Шпанската „Марка“ пишува дека Роналдо размислува за враќање во Реал Мадрид, но големо прашање е дали Реал е заинтересиран за такво нешто.

„Марка“ наведува дека Роналдо ги контактирал луѓето во Реал, меѓутоа се уште не се разговарало ништо сериозно.

Ќе потсетиме, Роналдо во Јувентус дојде од Реал Мадрид за сума од 100 милиони евра. Дресот на Реал Роналдо го носеше девет години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…