Дома Фудбал Англија Роналдо стигна до 800. гол во кариерата 🎥

Роналдо стигна до 800. гол во кариерата 🎥

Манчестер Јунајтед и Арсенал вечерва играат одличен натпревар на „Олд Трафорд“.

Арсенал го отвори резултатот, Јунајтед изедначи пред крајот на полувремето за на пауза да се замине со 1:1. Во вториот дел многу брзо видовме нови два гола, повторно по еден на двете страни. Роналдо погоди за 2:1 во 52. минута и тоа беше негов голем јубилеј – 800-ти гол во кариерата.

Арсенал до изедначување стигна само три минути подоцна преку Одегард.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд призна: Левандовски е број 1

Ерлинг Халанд смета дека Роберт Левандовски беше најдобар фудбалер на светот за 2021 годин…