Дома Фудбал Останато Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Екипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше Кристиано Роналдо.

Во првото полувреме португалскиот репрезентативец му асистираше на Андерсон Талиска за 1:1. Во 83 минута, капитенот на Ал Таи одигра со рака во сопствениот шеснаесетник, а судијата покажа на белата точка. 


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Роналдо беше сигурен од белата точка и му донесе победа на Ал Наср.

Португалецот стана најбрзиот играч кој постигна 10 голови (од седум натпревари) во една саудиска лигашка сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…