Дома Фудбал Англија Роналдо по дебаклот: Навивачите заслужуваат подобро од ова

Роналдо по дебаклот: Навивачите заслужуваат подобро од ова

Манчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл во дербито против Ливерпул во кое беше поразен со убедливи 0:5.

Со овој пораз се продлабочи кризата на „Олд Трафорд“ и прашање е уште колку време раководството ќе има трпение за Солскјер. По поразот на социјалните мрежи се огласи Роналдо.

„Некогаш резултатот не е таков каков што сакаме. И тоа зависи само од нас затоа што никој друг не може да биде виновен. Навивачите повторно беа неверојатни и не поддржуваа. Тие заслужуваат многу подобро, а ние мораме да бидеме подобри за нив. Дојде времето“, порача Португалецот.

Манчестер Јунајтед во последните четири кола во Премиер лигата освои само еден бод.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…