Дома Фудбал Останато Роналдо потврди: Полицијата максимално вооружена влезе на мојата јахта, се чуствуав како убиец…

Роналдо потврди: Полицијата максимално вооружена влезе на мојата јахта, се чуствуав како убиец…

0
ronaldo

Утре со почеток во 20:45 на програмата е големото финале во Лигата на шампионите во кое ќе играат Реал Мадрид и Ливерпул.

Првата ѕвезда „кралевите“ Кристиано Роналдо во едно интервју во пресрет на утрешниот натпревар откри интересен детал кој му се случил минатото лето.

Португалецот потврди дека минатото лето полицијата извршила упад на неговата јахта.

„Полицијата влезе во мојата јахта. Беа наоружани со полна опрема и камера. Се чустввуав како да сум убиец. Тоа прилично ме вознемри, но што да се прави. Животот понекогаш не е фер. За се има решение освет за смртта“, изјави Роналдо


Следете го Sportski.mk и на


Да потсетиме, Роналдо како и уште неколку фудбалери во овој момент има проблеми со законот во Шпанија и мора да плати повеќе милионска казна доколку не сака да заврши во затвор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Традицијата важи и за најдобрите: Роналдо пееше пред новите соиграчи (видео)

Кристиано Роналдо мораше да ја испочитува традицијата во својот нов клуб и да отпее песна …