Дома Фудбал Репрезентации Роналдо повторно ја „бојкотира“ Лигата на нации

Роналдо повторно ја „бојкотира“ Лигата на нации

0

Најдобриот фудбалер на светот, Кристиано Роналдо повторно не е на списокот на португалската репрезентација за натпреварите во Лигата на нации.

Со ова само се потврдија информациите на португалските медиуми дека ѕвездата на Јувентус ја бојкотора Лигата на нации со изговор дека се фокусира на клупските обврски.

Португалците се надеваа дека Роналдо ќе биде на списокот за одлучувачкиот дуел со Италија за првото место во групата, но селекторот Сантос не го повика и овој пат.

Роналдо нема настап за Португалија од Мундијалот, бидејќи одлучи да одмори од репрезентацијата до крајот на годината.


Следете го Sportski.mk и на


Португалија на 17-ти ноември и гостива на Италија, а три дена подоцна ја пречекува Полска.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Meдиумите го „преселија“ кога Зидан се врати, а тој сега открива каква порака добил од францускиот тренер

Откако Зидан се врати во Реал медиумите во Мадрид ги истакнаа Герет Бејл и Дани Себаљос ка…