Дома Останати Кошарка НБА Роналдо: Коби беше инспирација и легенда

Роналдо: Коби беше инспирација и легенда

Светот е во шок после тешката несреќа во која вчера по наше време се случи во Америка.

Животот го изгуби легендарниот Коби Брајант, а со него загина и неговата ќерка како и уште седум лица кои биле во хеликоптерот.

Наводно условите за летот биле отежнати поради густата магла и тоа е главната причина за несреќата.

Помеѓу големите спортисти кои се простија од Коби е и Кристиано Роналдо.

„Толку е жално да се слушне веста за смртта на Коби и неговата ќерка Џана. Коби беше вистинска легенда и инспирација на многу луѓе. Испраќам сочуство до неговото семејство и пријатели, како и на сите семејства на оние кои го загубија животот во несреќата. Почивај во мир легендо“, напиша Роналдо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Меси стана прв фудбалер кој ја добил „Лауреус наградата“

Луис Хамилтон и Лионел Меси се добитници на овогодинешната награда „Лауреус“. Оваа награда…