Дома Фудбал Останато Роналдо и друштвото го „натераа“ противникот да си даде автогол за десет секунди! 🎥

Роналдо и друштвото го „натераа“ противникот да си даде автогол за десет секунди! 🎥


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Тимот на Ал Наср каде што настапува Кристијано Роналдо постигна еден од најбрзите голови на фудбалските терени во последните години.

Фудбалерите на Ал Наср противничката мрежа ја погодија за само десет секунди по една брза акција.

Роналдо тргна од центарот, а по брза акција Ал-Најеи влезе во шеснаесетникот каде што се обиде да го проигра Роналдо, но топката го погоди Јумаџија кој си постигна експресно брз автогол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бомба од Анчелоти: Елмас е идеална замена за Модриќ! 🎥

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Бомба … Елмас во Реал Мадри…