Дома Останати Роналдо до Кабиб: Твојот татко е горд на тебе!

Роналдо до Кабиб: Твојот татко е горд на тебе!

Кабиб Нурмагомедов вечерва ја одбрани титулата против Гатје, а по борбата објави пензионирање.

Најдоминантниот шампион кој се појавил во УФЦ го одржа ветувањето и поради смртта на неговиот татко ова беше негова последна борба. По борбата Кабиб ги остави ракавиците на подот и емотивно изјави дека не се враќа да се бори без неговиот татко.

Помеѓу оние кои му честитаа на Кабиб беше и Кристиано Роналдо кој е негов добар пријател.

„Честитки брате, твојот татко е горд на тебе“, напиша Роналдо на Инстаграм.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Обложувач од Скопје поради ремито на Борусија остана без скоро два милиони денари 📸

Вчерашното реми на Борусија Дортмунд против Лацио еден обложувач од Скопје според уплатнот…