Дома Фудбал Рома и направи проблем на Барселона: Каталонците не можат да најдат противник за „Жоан Гампер“ трофејот

Рома и направи проблем на Барселона: Каталонците не можат да најдат противник за „Жоан Гампер“ трофејот

Изненадувачкото откажување на Рома од натпреварот кој е познат како „Жоан Гампер“ куп ги поремети плановите на Барселона.

Шпанскиот гигант не очекуваше сценарио какво што приредија Рома и Жозе Мурињо. Каталонците сега не можат да најдат соодветен противник за овој традиционален предсезонски натпревар.

„Газета дело Спорт“ објави дека Милан ја одбил поканата за учество, а потоа негативен бил одговорот и од мексикански Атлас. Барселона испратила покана со помош на нејзиниот поранешен дефанзивец Рафа Маркез, но клубот поради густиот распоред не можел да излезе во пресрет.

Натпреварот помеѓу Барселона и Рома требаше да се игра на 6. август и организаторот најави тужба против италијанскиот состав.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…