Дома Трансфер зона Рома и Наполи го сакаат Икарди

Рома и Наполи го сакаат Икарди

Мауро Икарди ја оживеа кариерата во Галатсарај и на лето сака да се врати во Серија А.

Аргентинецот е врвен напаѓач со искуство во големи клубови, па иако сите го отпишаа додека беше во ПСЖ сепак тој покажа дека уште игра на врвно ниво.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Икарди оваа сезона има постигато 20 гола, а силен интерес за него покажуваат Рома и Наполи.

Двата клуба се во потрага по врвен напаѓач бидејќи на лето ќе се разделат со Лукаку и Осимен и веќе стапиле во конакт со агентот на Икарди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…