Дома Трансфер зона Рома го сака Хесе Родригез!

Рома го сака Хесе Родригез!

Италијанските медиуми пренесуваат дека Рома сака значително да го засили тимот во зимскиот преоден рок и да ги зголеми шансите во трката за Скудетото со Јувентус.

Приоритет за „волчицата“ ќе биде доведување на крилен напаѓач кој ќе може да го замени Салах, кој ќе отсуствува еден месец поради настап на Африканскиот куп на нации.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Прва мета е Хесе Родригез кој не добива голема минутажа во ПСЖ и е спремен да ја промени средината во јануари.

Хесе пристигна како големо засилување во Париз, но влезе во конгликт со тренерот Унаи Емери и до сега има одиграно само 200 минути од почетокот на сезоната.

Рома сака да го донесе Шпанецот на позајмица до крајот на сезоната со можност следното лето да го откупат неговиот договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Една од легендите го напушта Реал Мадрид

Репрезентативецот на Шпанија, Хозе Луис Фернандес Иглесијас или познат како Начо на крајот…