Дома Трансфер зона Рома продаде напаѓач во Англија за 24 милиони евра

Рома продаде напаѓач во Англија за 24 милиони евра

Италијанскиот прволигаш Рома постигнала договор со англиски Лестер за позајмица на Ченгиз Ундер.

Според „Скај Италија“ турскиот фудбалер наскоро ќе ги помине лекарските прегледи во Англија и ќе потпише договор со новиот клуб. Рома се согласи да го испрати Ундер на позајмица оваа сезона за три милиони евра, но Лестер ќе има обврска да го откупи неговиот договор за 24 милиони евра.

Ундер пред три години дојде во Рома од инстанбулскиот Башакешир. За Рома одигра 88 натпревари, постигна 17 голови и запиша 12 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ѕвездата од Серија А се сели кај Алиоски

Ѕвездата на Удинезе и аргентински репрезентативец, Родриго де Паул е блиску до трансфер во…