Дома Трансфер зона Рома го награди Пероти со нов договор!

Рома го награди Пероти со нов договор!

0

Еден од клучните играчи на Рома оваа сезона, Диего Пероти стави потпис на нов договор и се обврза на верност кој „волчицата“ до 2021 година.

Ова е награда од клубот за добрите партии на Аргентинецот, кој сега доби подобри финансиски услови и подолг договор.

29-годишниот крилен фудбалер пристигна во Рома во јануари 2016 година од Џенова и од тогаш одигра 78 меча за „волчицата“ на кои постигна 17 гола.

„Во Рим се чуствувам фантастично. Сигурен сум дека ова е вистинското место за мене и среќен сум што потпишав нов договор“, истакна Пероти.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шпанците најавуваат сензација: Реал Мадрид тргнува по – Златан Ибрахимовиќ!?

Oсум часа и една минута Реал не постигна гол пред тоа конечно да го направи против Леванте…