Дома Македонски спорт Ристовски тргна да се пресмета со играч на Хајдук, Јани Атанасов го смируваше 🎥

Ристовски тргна да се пресмета со играч на Хајдук, Јани Атанасов го смируваше 🎥

Вчера во Хрватска се играше големото дерби помеѓу Динамо Загреб и Хајдук, а дел од него беа и тројца македонски репрезентативци, Стефан Ристовски и Адеми во Динамо и Јани Атанасов во Хајдук.

Хрватскиот портал „24.сата“ објави дека во мешаницата после натпреварот Стефан Ристовски се обидел да се пресмета со еден играч на Хајдук и да му удри шлаканица, но тука реагирал Јани Атансов кој го смирувал Ристовски.

Foto: Matija Habljak/PIXSELL (24.sata)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Асистенција и изнуден пенал за едно полувреме за Елмас 🎥

Maкедонскиот репрезентативец Елис Елмас ја запиша петтата асистенција за Наполи сезонава о…