Дома Видео Рибери во фудбалот нема милост ни кон својот син

Рибери во фудбалот нема милост ни кон својот син

0

Франк Рибери летоска после 12 години го напушти Баерн Минхен и потпиша за Фиорентина.

Иако веќе има 36 години Рибери покажа дека се уште не е за пензија, а во Серија А беше прогласен за играч на месецот.

Тој репрезентативната пауза ја искористи да го посети Минхен, каде уште живее неговото семејство.

Пред неколку дена Рибери објави видео како игра фудбал со својот син, но и кон него нема милост. Прво му ја протна топката низ нозе, а потоа постигна погодок.

View this post on Instagram

@franckribery7 shows no mercy for his son ??

A post shared by 433 (@433) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Урнебесен ВАР кикс: Судијата место спорната ситуација гледаше паркинг! (ВИДЕО)

Во последно време ВАР системот добива критики, а додека едни зборуваат за грешките не техн…