Дома Фудбал Останато Ремек-дело на Канга: Звезда го има голот на вечерта во Лига Европа 🎥

Ремек-дело на Канга: Звезда го има голот на вечерта во Лига Европа 🎥

Екипата на Црвена Звезда денес забележа убедлива победа против Ференцварош од 4:1, а за издвојување од овој триумф на црвено-белите е голот на Канга.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Канга во 60. минута го постигна својот втор гол на натпреварот и четврти за Звезда, а тој беше вистинско ремек дело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Меси: За нас сега почнува Мундијалот!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…