Дома Трансфер зона Реконструкција во нападот на Атлетико: Кој ќе го добие Мората за „ситница“?

Реконструкција во нападот на Атлетико: Кој ќе го добие Мората за „ситница“?

Атлетико Мадрид oдлучи да го продаде и Алваро Мората.

Откако се појавија информации дека Атлетико Мадрид и Мемфис Депај меѓусебно ќе го раскинат договорот, пристигна и вест дека на излезна врата е и Алваро Мората.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Според Фабрицио Романо, Мората ќе биде продаден во случај на понуда од 12 милиони евра.

Со оглед на модерниот фудбалски пазар, ова не е висока цена за напаѓач со реноме на Мората.

Не може да се каже дека во текот на неговата кариера беше меѓу најдобрите, но настапуваше за најголемите клубови како Реал Мадрид, Јувентус, Челзи и Атлетико Мадрид.

Мората има „силно CV“ и сигурно ќе има доволно понуди за избор ова лето.

Не се знае во кој правец гледа Мората, веројатно ќе го чека расплетот со тренерите, бидејќи сведоци сме дека ширум Европа има големи тренерски промени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и о…