Дома Фудбал Останато Резултат за паметење: Бенфика победи 10:0! (ВИДЕО)

Резултат за паметење: Бенфика победи 10:0! (ВИДЕО)

0

Бенфика во првенствен натпревар победи 10:0!

Денес во центарот на вниманието на фудбалската јавност секако беше убедливата победа од 6:0 на Челзи во дербито против Манчестер Сити.

Меѓутоа вечерва од Португалија ни пристигнува еден навистина чудесен резултат.

Бенфика во натпревар од првата португалска лига го победи Национал со 10:0.


Следете го Sportski.mk и на


После првото полувреме (3:0) се најавуваше убедлива победа, но никој не можеше да претпоставува што следува.

Стрелци во овој историски резултат беа Сеферовиќ (2), Жонас (2), Грималдо, Жоао Феликс, Пици, Феро, Дијаз и Силва.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! (ВИДЕО)

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! Само шест секунди му бе…