Дома Трансфер зона Реал ја победи Барселона во трката за одличниот дефанзивец

Реал ја победи Барселона во трката за одличниот дефанзивец

0

Мадриските клубови постигнаа договор.

Фудбалските клубови Реал и Атлетико Мадрид постигнаа договор околку трансферот на Тео Хернанрез. Оваа вест денеска ја потврди мадридската Марка која тврди дека Атлетико ја прифатил понудата од 26 милиони евра, односно два повеќе од откупната клаузула на Тео.

Марка исто така итакна дека Тео Хернандез ќе биде претставен на почетокот на јули, како прво големо, односно трето засилување, доколку ги земеме во предвид Валехо и Љоренте кои се враќаат во својот клуб од позајмицата во Франкфурт и Алвес.

Потсетуваме, Ернандез беше голема желба и на Барселона, но на крајот ќе се пресели во Реал за да ја засили конкуренцијата на Марсело на позицијата лев бек.

Ова е само почетокот на бурното лето кое предстои во Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Трансфер зона

Проверете

ФОТО: Дали оваа фотографија е доказ дека Џеко си оди во Челзи?

Един Џеко најверојатно својата кариера ќе ја продолжи во Челзи, откако Рома се согласи да …