Дома Трансфер зона Реал спрема изненадувачки трансфер од Тотенхем

Реал спрема изненадувачки трансфер од Тотенхем

Реал Мадрид сака да ја засили одбраната во летниот преоден рок, а најново име на списокот на „кралевите“ е Кристиан Ромеро од Тотенхем.

Аргентинецот пред две години за 55 милиони евра се пресели од Аталанта во Тотенхем и во првата сезона не ги оправда очекувањата.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Потоа одигра одличн на Мундујалот и оваа сезона беше стандарден, па Анчелоти верува дека би бил идеално решение за неговиот тим.

Реал веќе стапил во контакт со агентот на Ромери и наскоро е спремен да испрати понуда од 45 милиони евра плус бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…