Дома Трансфер зона Реал очајнички сака да го продаде Бејл, но нема понуда

Реал очајнички сака да го продаде Бејл, но нема понуда

Реал Мадрид очајнички сака да го продаде ГЕрет Бејл ова лето, но се уште не добиле ниту една понуда за Велшанецот, пишува Марка.

Кралевите во преостанатите 11 натпревари во Ла Лига ќе му даде шанса за игра во надеж дека ќе потсети на славните денови и ќе го привлече интересот на клубовите.

Таквите тврдења на Марка стигаат се појавија шпекулации дека Њукасл, откако официјално ќе биде во сопственост на богатите Саудијци, ќе направи се Бејл да го ангажира во следниот преоден рок,

Сепак, за сега нема ниту една понуда.

Бејл во јануари остана во Мадрид иако во текот на зимата интензивно се поврзуваше со можно враќање во Тотенхем.

30-годишниот Бејл оваа сезона настапи 14 пати во Ла Лига и постигна само два гола.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Преговорите започнаа: Третиот најбогат човек во светот го купува Милан

Италијанскиот гигант Милан наскоро би можел да добие нов сопственик и тоа еден од најбогат…