Дома Топ вести Реал најде замена за Бејл и спреми 80 милиони!

Реал најде замена за Бејл и спреми 80 милиони!

0

Кога замина Кристиано Роналдо се очекуваше токму Бејл да стане лидер на Реал Мадрид, но Велшанецот повторно разочарува и оваа сезона.

Од неговото доаѓање во Мадрид, Бејл доживеа многубројни повреди и никогаш не го исполни во целост својот потенцијал, па најверојатно ја игра последната сезона на „Сантиаго Бернабеу“.

Реал Мадрид е спремен да се раздели со Бејл на крајот на сезоната, а и самиот фудбалер сака да ја промени средината.

Шпанските медиуми тврдат дека „кралевите“ веќе пронашле замена за Велшанецот, а станува збор за младата ѕвезда на Борусија Дортмунд, Кристиан Пулишиќ.


Следете го Sportski.mk и на


Американскиот репрезентативец е мета на Ливерпул, Челзи и Манчестер Јунајтед, но „кралевите“ се спремни да ја победат конкуренцијата и веќе спремиле понуда од 80 милиони евра.

Се верува дека оваа сума ќе ги задоволи апетитите на Борусија Дортмунд, а во Мадрид сметаат дека Пулишиќ ќе биде идеална замена за Бејл.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…