Дома Топ вести Реал Мадрид ќе ја спасува сезоната со полската „машина за голови“

Реал Мадрид ќе ја спасува сезоната со полската „машина за голови“

Реал Мадрид игра под сите очекувања оваа сезона, а еден од главните проблеми во „кралскиот“ тим е реализацијата.

Бензема и оваа сезона игра „бледо“, а Маријано Дијаз не се покажа како адекватна алтернатива за Французинот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Поради тоа Реал сака веднаш да интервенира и да донесе врвен напаѓач во јануари. Мауро Икарди е прв избор, но тој трансфер е тежок за реализација, па „кралевите“ се свртеа кон најголемото откритие во Серија А, Криштоф Пијатек.

Пјатек е втор стрелец во италијанскиот шампионат со 13 голови, еден помалку од Кристиано Роналдо, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Џенова за неговата слобода бара 60 милиони евра, сума која наводно Реал Мадрид е спремен да ја плати.

https://youtu.be/VIjvV8EZjbE

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…