Дома Трансфер зона Реал Мадрид ја добил битката за шпански талент?

Реал Мадрид ја добил битката за шпански талент?

Шпанскиот гигант Реал Мадрид потпишал договор со талентираниот Алберто Де Фрутос, објави „Дефенса Централ“.

Де Фрутос ќе игра во младинскиот состав на „кралевите“, каде што ќе се следи неговиот напредок и раководството се надева дека ќе стигне до првиот тим на Реал Мадрид.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Ла Фабрика“ му помогна на Реал Мадрид да произведе голем број талентирани фудбалери од кои дел играат во тимот, а дел се продадени во други европски гиганти, па таму ќе се работи и на Де Фрутос.

Де Фрунтос доаѓа во Реал Мадрид од Атлетико Чопера Алкобендас, една од најдобрите академии во Шпанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед ја купува ѕвездата од Будеслигата

Фудбалерот на Штутгарт, Серу Гираси е најпријатно изнеадување сезона во германската Бундес…