Дома Топ вести Реал Мадрид има стратегија за Халанд

Реал Мадрид има стратегија за Халанд

Ерлинх Халанд има откупна клаузула во договорот со Манчестер Сити, која стапува на сила од 2024 година.

Халанд ова лето се пресели во Сити каде игра феноменано и ги собори сите рекорди во Премиер лигата.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Норвежанецот во својот договор сепак има клаузула за откуп, што се активира во 2024 година и важи за клубови надвор од Премиерлигата.

Таа изнесува 200 милиони фунти, па доколку некој клуб е спремен да ја плати, Сити ќе биде немоќен да го задржи на „Етихад“.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал е информиран за тоа од страна на агентот и веќе прави план Халанд да биде наследникот на Бензема во 2024 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …