Дома Топ вести Реал Мадрид има нова мета, ја сака ѕвездата на Интер

Реал Мадрид има нова мета, ја сака ѕвездата на Интер

Реал Мадрид на крајот на сезоната ќе прави реконструкција на тимот и би можел да се засили со ѕвездата на Интер.

Зидан сака да го подмлади средниот ред и да донесе алтернатива за Модриќ, кој сигурно ќе остане и следната сезона, но веќе има 35 години.

Италијанскиот медиуми пишуваат дека наследник на Модриќ ќе дојде од Серија А, а станува збор за Николо Барела.

Италијанскиот репрезентативец има одлична сезона во Интер и е еден од најзаслужните за титулата на „нероаѕурите“.

Интер има финансиски проблеми, па Реал ќе се обиде да ја искористи ситуацијата и веќе спремил понуда од 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…