Дома Трансфер зона Реал Мадрид е спремен да понуди 400 милиони евра за Мбапе!

Реал Мадрид е спремен да понуди 400 милиони евра за Мбапе!

Реал Мадрид наводно е спремен да постави нов рекорд кога се во прашање трансферите во обидот да го донесе Килијан Мбапе.

Според пишувањата на Le Parisien, Кралскиот клуб е спремен да понуди неверојатни 400 милиони евра за 20-годишниот Французин.

Моменталниот рекорд е во сопственост на Нејмар, кој во 2017. година од Барселона премина во ПСЖ за 222 милиони евра.

Мбапе веќе некое време е на радарот на Реал Мадрид и голема желба на Перез, кој ова лето сепак не успеа да го донесе, но и натаму не се откажува од намерата.

Играчот на ПСЖ имаше неверојатна сезона зад себе во која на 43 натпревари постигна 39 погодоци и запиша 17 асистенции.

Тимот од Париз од друга страна е заинтересиран за Винисиус Жуниор, па според пишувањата на Diario Sport тоа може да биде клучен фактор во обидот двете страни да постигнат договор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи ги започна преговорите за Осман Дембеле

Фудбалерот на Барселона, Осман Дембеле би можел да си замине од „Камп Ноу“ доколку за него…