Дома Трансфер зона Реал Мадрид влегува во трката за Собослај

Реал Мадрид влегува во трката за Собослај

Реал Мадрид сериозно се вклучи во трката за потписот на ѕвездата на Салцбург, Доминик Собослај.

„Кралевите“ ќе продолжат со стратегијата од последните години да привлекуваат млади таленти, па сега на врвот на листата желби е 20-годишниот унгарски репрезентативец.

Собослај има договор со Салцбург до 2025 година и откупна клаузула од 25 милиони евра.

За Собослај силен интерес покажуваат Милан и Арсенал, но Реал е спремен да ја победи конкуренцијата и веќе стапил во контакт со неговиот агент.

Шпанските медиуми пренесуваат дека трансферот би можел да се комплетира уште во јануарскиот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Кос…