Дома Трансфер зона Реал Мадрид влегува во трката за Локатели?

Реал Мадрид влегува во трката за Локатели?

Мануел Локатели би можел да биде опција за Реал Мадрид.

Гол после влегувањето од клупата против Сасуоло, потоа две кола подоцна го постигна победничкиот во дербито против Јувентус

Maлку време на Локатели му беше потребно да се наметне како потенцијално долгорочно решение за средниот ред на Милан. Меѓутоа во Мила не мислеа така, па после две сезони во првиот тим го пуштија во Сасуоло.

Во Сасуоло го покажа квалитетот и го привлече вниманието на квалитетните и финансиски моќните тимови. Во претходните денови се пишуваше за интересот на Јувентус и Манчестер Сити, а сега изгледа на него „око фрлил“ и Реал Мадрид.

Засега „кралевите“ не направиле конкретни чекори, но како што пишува италијанскиот „Калчомеркато“ Зинедин Зидан го гледа како едно од потенцијалните решенија во средниот ред.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…