Дома Фудбал Реал Мадрид без Карвахал во финалето на Суперкупот

Реал Мадрид без Карвахал во финалето на Суперкупот

Реал Мадрид е во Саудиска Арабија и го очекува финалето од шпанскиот Суперкуп откако во полуфиналето ја победи Барселона.

После победата против Барселона во финалето „кралевите“ ќе играат против Атлетик Билбао. Во битката за трофејот Анчелоти нема да смета на Карвахал.

„Кралевите“ потврдија дека десниот бек е позитивен на ковид-19.

Карвахал нема да може веднаш да се врати во Шпанија и ќе треба да помине период на изолација во Саудиска Арабија, па потоа да се врати во Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …