Дома Фудбал Реал Мадрид без Асенсио во следните три недели

Реал Мадрид без Асенсио во следните три недели

Лоши вести пристигнуваат за тимот на Реал Мадрид.

Имено, Марко Асенсио поради повреда на мускулот на левата нога ќе биде надвор од терените во наредните три недели. Асенсио сигурно ќе ги пропушти наредните два натпревари.

За Асенсио следува еден мини рехабилитационен период после кој ќе се знае колку е спосбен за настап.

Ќе потсетиме, Реал Мадрид изминатиот викенд го освои Суперкупот на Шпанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…