Дома Топ вести Реал и Јунајтед преговараат за голема трампа

Реал и Јунајтед преговараат за голема трампа

Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед започнаа преговори за трансфер на Рафаел Варан, а шпанските медиуми пренесуваат дека двата клуба можат да договорат трампа.

Варан веќе го извести Реал Мадрид дека сака да ја промени средината и е голема жечба на Манчестер Јунајтед, кој пак е спремен да го понуди потписот на Погба.

Интересно е што двајцата Французи имаат договор со своите клубови до 2022 година и одбиваат да ја продолжат соработката.

Реал Мадрид првично кажал не за ваква размена, бидејќи сака да добие кеш за Варан, но сега сериозно размислува да ја прифати понудата и да го донесе Погба на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Клубот кој некогаш беше гордост на цела Западна Македонија денес е пред згаснување!

Поранешниот фудбалски прволигаш Напредок Кичево кој долги години беше гордост на цела Запа…