Дома Топ вести Реал и ПСЖ во битка за ѕвездата на Њукасл

Реал и ПСЖ во битка за ѕвездата на Њукасл

Реал Мадрид и ПСЖ ја започнаа трката за потписот на плејмејкерот на Њукасл, Бруно Гимараеш.

26-годишниот Бразилец е еден од најдобрите играчи за врска во Премиер лигата и Њукасл сигурно нема лесно да се раздели со него.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Бразилецот неодамна стави потпис на нов договор, но е спремен да ја промени средината, особено ако Њукасл не избори пласман во Лигата на шампиони.

Реал и ПСЖ го посочиле Гимараеш како главна трансфер цел за следното лето и се спремни да платат 100 милиои евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …