Дома Топ вести Реал и Баерн експрено постигнаа договор: Шпанецот се сели во Минхен!

Реал и Баерн експрено постигнаа договор: Шпанецот се сели во Минхен!

Реал Мадрид и Баерн Минхен постигнаа договор за позајмица на бекот Алваро Одриасола на „Алијанц Арена“.

24-годишниот десен бек оваа сезона добива мала минутажа, па и самиот побара промена на средината, а денес не беше дел од тренинг сесијата на „кралите“, бидејќи се подготвува да замине во Германија.

Веста за неговиот трансфер во Минхен ја потврдија гермнаски „Билд“ и шпански „АС“, па се очекува наскоро и потврда од клубовите.

Одриасола пристигна во Реал во 2018 година, но не може да се избори за голема минутажа бидејќи на неговата позиција одлично игра Дани Карвахал.

Реал се согласи да го пушти на позајмица бидејќи Шпанецот во Минхен ќе има поголема минутажа, а не е јасно дали Баерн ќе има право да го откупи на крајот на сезоната.

Коментари
  • Реал Мадрид утре со ново име во составот!

    Реал Мадрид утре ќе игра против Еспањол во рамките на Примера каде тимот на Лопетеги ќе ја…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Конечно договор: Манчестер Јунајтед ја засили одбраната

Манчестер Јунајтед е на чекор од комплетирање на трансферот на левиот бек на Порто, Алекс …