Дома Топ вести Реал има буџет од 400 милиони, ги сака Мбапе и Халанд во „пакет“

Реал има буџет од 400 милиони, ги сака Мбапе и Халанд во „пакет“

Реал Мадрид има големи планови и сака да ги донесе двајцата најдобри млади фудбалери во светот, Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд за сезоната 2024/25.

„Диарио АС“ пишува дека гигантот од Мадрид има буџет од 394 милиони евра за да ги комплетира двата договори.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Се претпоставува дека трансферот на Халанд ќе чини околу 220 и 240 милиони евра.

Што се однесува до Мбапе, тој треба да пристигне како слободен агент, а за тоа ќе добие бонус од 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …