Дома Трансфер зона Реал го блокира трансферот на Себаљос во Валенсија

Реал го блокира трансферот на Себаљос во Валенсија

Играчот за врска на Реал Мадрид, Дани Себаљос ова лето се пресели во Арсенал на позајмица, но сака уште во јануари да го напушти „Емирати“.

23-годишниот шпански плејмејкер побара од мадридскиот тим да го раскине договорот за закуп со „топџиите“ пред крајот на сезоната и да му овозможи да пронајде нов клуб во јануари.

Сега „Марка“ пренесува дека Реал Мадрид ја отфрлил можноста Себаљос да се пресели во Валенсија, бидејќи не сакаат да засилуваат директен конкурент од Примера.

Себаљос сака да го напушти Арсенал во потрага по поголема минутажа пред Европското првенство и веќе постигнал договор со Валенсија, но Реал го „блокира“ неговиот трансфер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Солскјер плаќа богатство за младата ѕвезда од Бундеслигата

Младата ѕвезда на Баер Леверкузен, Каи Хаверц веќе го привлече вниманието на многу европск…