Дома Топ вести Реал во јануари ја купува новата шпанска ѕвезда

Реал во јануари ја купува новата шпанска ѕвезда

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид е силно заинтересиран за бисерот на Атлетик Билбао, Нико Вилијамс.

Нико е брат на Инаки Вилијамс, важи за еден од најголемите шпански таленти во моментов и веќе е стандарден во шпанската репрезентација.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Тој е дете на Атлетик Билбао и има договор со клубот до 2024 година, а баскискиот клуб прави се за да го задржи во своите редови.

Битката за неговиот потпис е голема, Барселона и Арсенал го следат од поодамна, но Реал е спремен да ја победи конкуренцијата.

„Кралевите“ ќе испратат понуда во јануари со цел Билбао да не го загуби без обештетување својот „бисер“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …