Дома Трансфер зона Реал без панични трансфери во јануари

Реал без панични трансфери во јануари


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Неколкуте слаби резултати и неубедливата игра на Реал Мадрид во последно време нема да доведат до панично настапување на трансфер пазарот, тврди „Марка“.

Поради тоа се очекува да нема ниту еден зимски трансфер во „кралскиот“ клуб.

Актуелниот шампион моментално заостанува 3 бода зад Барселона во првенството, а синоќа беа поразени од Каталонците во финалето од Суперкупот.

Реал беше поразен од Виљарал, а не беше убедлив и во Купот, но независно од тоа претседателот Перез верува дека сега не е време за никакви промени.

Претседателот очекува тимот набрзо да ја врати формата под водство на искусниот Анчелоти и да се подобрат резултатите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…